Projekt "Świąteczna Integracja" - realizacja 2017r. Projekt dofinansowany przez Zarząd Województwa Lubuskiego - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Cel projektu: Celem projektu była integracja dorosłych osób niepełnosprawnych ze sobą oraz ze środowiskiem lokalnym oraz rozwijanie umiejętności spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i rozwój umiejętności kulinarnych.
Udało się zrealizować wszystkie zaplanowane w projekcie zadania.
Miejsce realizacji zadania: Słubice - siedziba stowarzyszenia - uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy w Słubicach i Kostrzynie nad Odrą zostali zaproszeni na warsztaty do siedziby stowarzyszenia w Słubicach.
Uczestnicy: 17 osób z powiatu słubickiego oraz 19 osób z powiatu gorzowskiego
1. Warsztaty kulinarne - Warsztaty tworzenia aromatycznych świątecznych pierników.
Warsztaty doskonalące  kulinarne umiejętności uczestników oraz dające możliwość poznania smaków, których na co dzień nie ma w ich posiłkach. Myślą przewodnią warsztatów były pierniki. Uczestnicy warsztatów wyrabiali ciasto piernikowe na bazie, którego tworzyli pierniki, krajankę piernikową oraz piernik  z bakaliami. Po upieczeniu pierniki były dekorowane kolorowym lukrem, wiórkami kokosowymi, cukrowymi perełkami, cukrowym konfetti, cukrowym maczkiem, cukrowymi pałeczkami, skondensowanymi owocami.
Każdy piernik został zapakowany w ręcznie wykonany ozdobny worek świąteczny.
Realizacja: 1 warsztaty - 3  godz.
Liczba uczestników: 15 osób
Miejsce: siedziba stowarzyszenia
Podczas warsztatów zapewniony był poczęstunek.
2. Warsztaty artystyczne - Tworzenie ozdób świątecznych
Warsztaty pokazujące jak ciekawie i kreatywnie spędzać wolny czas. Zajęcia doskonaliły przede wszystkim umiejętności tworzenia, dekorowania i ozdabiania rzeczy oraz  przedmiotów różnymi technikami plastycznymi  i artystycznymi.  Na zajęciach uczestnicy poznali różne metody tworzenia różnego rodzaju ozdób świątecznych.
Realizacja: 2 warsztaty po 3  godz.
Liczba uczestników: łącznie na 2 warsztatach 31 osób
Miejsce: siedziba stowarzyszenia
Podczas warsztatów zapewniony był poczęstunek.
Budżet: całkowity: 4850,00 zł.,
dofinansowanie: 4000,00 zł., wkład własny osobowy: 850,00 zł.